Dawno nie było w ZSEU Takiego Koncertu i Takich Gości. Przyjechali wokaliści, tancerze, instrumentaliści, soliści, zespoły, orkiestra. Wystąpili uczniowie, absolwenci, nauczyciele i kadra kierownicza. Wszystkich połączyła piękna idea dobra i chęć pomocy chłopcu, który uległ ciężkiemu wypadkowi motocyklowemu. Przez dwie godziny wszyscy uczniowie ZSEU podziwiali wysoki poziom wykonawstwa Artystów i świetnie się bawili.
Biletowany koncert spełnił oczekiwania. Zebrano pokaźną kwotę, którą Dyrekcja ZSEU przekazała Rodzicom Bartka. Pieniądze posłużą rehabilitacji chłopca i pomogą mu uwierzyć, że nadal jest częścią społeczności ZSEU.
Wzruszenie ogarniało wszystkich, gdy ciocia Bartka dziękowała wspaniałej szkole i artystom. Akwarela autorstwa Pani Profesor Katarzyny Hryciuk opatrzona napisem „Nigdy się nie poddawaj” stała się pięknym dopełnieniem całości.
Uczniowie, którzy zaludnili salę, mogliby powiedzieć: „Veni, Vidi, Amavi” („Przybyłem, zobaczyłem, pokochałem”. Kogo?
W Żychlinie 07.10.2021 r. na Koncercie dla Bartka wystąpili:
Orkiestra Dęta Parafii Królików
Zespół Tańca Ludowego Uśmiech
Studio Tańca Rytmix Konin - Rytmix Dance Studio
Zespół tańca CODA z Koniński Dom Kultury KDK Konin
Zespół Gold Roses i Paulina Paulina Banaszak
Soliści @My Voice Studio: Anastazja Adaszak, Zuzanna Juszczak, Mikołaj Kurtas
Solistka Szkoła Wokalno-Aktorska Fama Gabriela Kraska
Uczniowie Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Koninie Iga Lewandowska, Wojciech Oliński
Zespół nauczycieli
Akustyczne niebo, oświetlenie i scenę zapewnili słuchaczom pan Radosław Witkowski, właściciel firmy Gastro Music, pan Michał Gałecki i pan Piotr Marciniak z Gastro Music, pan Zbigniew Wrzesiński, właściciel firmy Z.U.H. Zbigniew Wrzesiński, pan Zbigniew Kubicki, właściciel firmy West Live oraz pan Marcin Słowiński z West Live.
Przepyszne pączki, które znikały błyskawicznie, upiekły nasze kochane panie kucharki z panią Hanną Ciesielczyk na czele, a uczniowie 2 TŻiUG profesjonalnie obsługiwali kawiarenkę.
Koncert uwieczniali fotografowie – pani Lidia Maj-Pyzdrowska i pan Andrzej Midor.
„Ludziom przydałby się czasem dzień wolny od życia” – mawiał święty Augustyn. Dziś taki dzień dzięki Sztuce przeżywaliśmy w ZSEU.