"Święto Serc"
Pod życzliwym okiem pani Dyrektor Anna Matczak-Gaj dnia 15.12.2021 r. odbył się w ZSEU finał akcji charytatywnej "Piątak dla Oliwki". Nieco wcześniej społeczność szkolna zebrała pieniądze, które posłużą chorej na chłoniaka złośliwego maturzystce - Oliwce. Organizatorki akcji połączyły młodzież, rodziców i nauczycieli.
Ten dzień można nazwać "Świętem Serc". Kiermasz wspaniałych, świątecznych ozdób, sesja zdjęciowa na bajkowym tle, koncert podzielonego na części chóru.... Wszystko to tworzyło niepowtarzalną atmosferę. Młodzież zachowała się genialnie - przestrzegała organizacji. Utrwalała swe piękne wizerunki. Profesjonalne zdjęcia wykonała pani fotograf - Agnieszka Stencel - Fotografia StenceL. Aranżacja foto - ścianek i niesamowita ilość gadżetów świątecznych to zasługa pani Moniki Szymańskiej. Obie panie są absolwentkami naszej szkoły. Tak jak kochane mamy, pani plastyk, Wioletta Nowakowska, pani Marzena Myszkiewicz i pani Monika Szymańska, których ofiarowane piękne przedmioty ozdobią niejeden dom.
W cudowny sposób pomógł Zespół Taneczny MUZA z Miejski Dom Kultury w Kole. Ofiarował potężne elementy scenografii sali. To samo można powiedzieć o pani Anna Kostrzewa, mamie ucznia, która ozdobiła przestrzeń własnymi materiałami. Udało się również zlicytować przepięknie zdobiony piernik autorstwa uczennicy, Wiktorii Skowrońskiej z kl. 3 TŻP.
Sala C ożyła dzięki darom serc. Dobra energia wypełniała każdy skrawek przestrzeni.
Imprezę organizowała grupa nauczycieli : Anna WalkowiakAsia Sobczak, Katarzyna Hryciuk, Pawlak-Jakubowska ArletaAnetta Janc oraz klasa Oliwki - 3 LOG. Oprawę muzyczną zagwarantowała opiekunka szkolnego chóru " Arietta ", pani Agnieszka Rogalska.
Pisząca te słowa nie jest w stanie wymienić wszystkich, ale ze wzruszeniem dziękuje Koleżankom i Kolegom oraz Młodzieży i Jej Rodzicom za każdy grosz. Niewymuszone, szczere gesty pomocy udowodniły, że ZSEU to miejsce wyjątkowe.
Jako wychowawczyni Oliwki składam Wszystkim, również Samorządowi Uczniowskiemu, głęboki ukłon i wyrażam szacunek.
Wielka, udana Akcja Pomocy Dziecku na pewno nie jest ostatnią.
Anetta Janc