„Ideał bohaterstwa polskiego przyoblókł się znowu w kształty widome. On daje nam niespożytą moc i wiarę w przyszłość. Dlatego zawsze żywą i świętą będzie pamięć 27. grudnia”.

/„Kurier Poznański” 1919/

Uczcijmy pamięć Bohaterów!

27 grudnia obchodzimy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Powstańcy Wielkopolscy, urodzeni w niewoli, walczyli, by odzyskać Polskę. O ich zwycięstwie, odwadze i poświęceniu  pamiętają uczniowie i nauczyciele ZSE-U w Żychlinie.

Kacper Staszak (1TL), Wiktoria Michalska (3TSP), Aleksandra Owczarek (3THR), Mateusz Pabisiak (3THR), biorąc udział w szkolnych eliminacjach, zakwalifikowali się do etapu finałowego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej…”. Konkurs popularyzuje wiedzę o powstaniu, ukazuje wkład Wielkopolan w odzyskanie niepodległości, rozwija zainteresowania regionem, jego historią i tradycją.

Opiekunami uczniów w ogólnopolskim konkursie są nauczyciele historii – p. Aleksandra Gołdych i p. Piotr Rosiak.

Zdjęcie: https://www.wmn.poznan.pl/