Kolejna grupa naszych uczniów realizuje staż z projektu „Kształcenie zawodowe na europejskim poziomie”.  Projekt finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

20 uczniów z klas technikum reklamy, ekonomicznego, hotelarstwa oraz żywienia i usług gastronomicznych odbywa 3 tygodniowe praktyki w Maladze.  Ciekawe miejsca pracy dostosowane do profilu kształcenia i potrzeb rynku pracy  zagwarantował partner zagraniczny euroMind.  Uczniowie zdobywają doświadczenie zawodowe, szkolą język zarówno angielski jak i hiszpański, nawiązują nowe znajomości, przełamują bariery w kontaktach międzyludzkich, uczą się samodzielności i podziwiają kulturę Hiszpanii.

Pobyt w malowniczej Andaluzji trwa od 20.02. do 12.03.2022 r. Grupa w ramach projektu ma zagwarantowane oprócz zakwaterowania, pełnego wyżywienia, biletów na transport komunikacją miejską, również bogaty program kulturowy.

Już odbyła się wycieczka do Kadyksu  - najstarszego miasta w Hiszpanii oraz  był Tapas Night, czyli smakowanie potraw hiszpańskich. W tłusty czwartek było wyjście na churrosy, czyli hiszpańskie pączki.  Grupa zrealizuje  jeszcze wycieczkę do Granady, gdzie będzie podziwiać pozostałości kultury arabskiej na Półwyspie Iberyjskim oraz wyjście na Flamenco Show, czyli zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Romów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój.

Zdjęcia przedstawiają prace uczniów w różnych zakładach i na różnych stanowiskach, w zależności od zawodu oraz czas wolny, czyli poznawanie Hiszpanii.

Bogatą relację z pobytu można śledzić na FB szkoły.