Znany, koniński akwarelista Tomasz Olszewski na otwartej lekcji pokazie akwareli w ZSEU w Żychlinie

Młodzi i uzdolnieni artystycznie uczniowie ZSEU w Żychlinie mieli okazję spotkać się na otwartej lekcji z konińskim akwarelistą Tomaszem Olszewskim. Pan Tomasz znany jest w naszym regionie chociażby z akwareli, na których znajdują się zabytki architektury naszego powiatu. Jego prace mają również miłośników w całej Polsce, ale i poza jej granicami, co świadczy o niebywałym kunszcie artysty.  Młodzież zapoznała się z warsztatem pracy, poznała tajniki tej niezwykle delikatnej i bardzo wymagającej sztuki malowania akwarelami. Na ich oczach powstawał obraz wiejskiej chaty z elementami przyrody, który został przez artystę ofiarowany szkole. W tej niezwykle artystycznej lekcji wzięło udział kilkunastu uczniów technikum, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w warsztatowych zajęciach, gdzie mogliby ujawnić swoje artystyczne pasje.

Spotkanie z młodzieżą odbyło się z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Hryciuk w przepięknej sali chopinowskiej w Pałacu Bronikowskich.