W dniach 16.11.2022 – 18.11.2022 uczniowie ZSEU w Żychlinie brali udział
w wycieczce Kraków – Zakopane - Wieliczka realizowanej w ramach programu „Poznaj Polskę”. W pierwszy dzień pobytu uczniowie zwiedzili Teatr im. Juliusza Słowackiego, Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius i Wawel. Spacerując po Drodze Królewskiej podziwiali zabytki starego Krakowa: Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki i Barbakan.

Drugi dzień pobytu uczniowie rozpoczęli od wędrówki Doliną Kościeliską, jedną
z najpiękniejszych tatrzańskich dolin. Niemal całej trasie towarzyszy płynący blisko Potok Kościeliski. Ten kojący widok, zapewnił doskonałe samopoczucie i wiele wspomnień.

W Zakopanem zwiedziliśmy między innymi Muzeum Karola Szymanowskiego Willa Atma  oraz Kościół z XIX - wiecznym cmentarzem na Pęksowym Brzyzku, gdzie pochowani są znamienici Polacy i Polki m.in.: Kornel Makuszyński. Wieczorem udaliśmy się na słynny zakopiański deptak Krupówki, najbardziej znaną ulicę zimowej stolicy Polski.

Całość wycieczki zwieńczyła wizyta w Kopalni Soli Wieliczka. Podczas trzykilometrowego spaceru uczniowie poznali historię i tajemnice kopalni, jak również legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię.

Wycieczka pozostawiła niezapomniane wspomnienia.