Tytuły finalistów zdobyte!

„Powstanie Wielkopolskie 1918/1919. Pamiętamy!” to tytuł projektu edukacyjnego, w który zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie.

Punktem kulminacyjnym zmagań projektowych jest coroczny udział pasjonatów historii w Konkursie Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”. W tegorocznej XIII edycji konkursu tytuły finalistów zdobyli następujący uczniowie:

– Wiktoria Michalska (2TSP),

– Daria Lepczyńska (2TSP),

– Wiktoria Napierała (1TR),

– Mateusz Pabisiak (2THR),

– Aleksandra Owczarek (2TRP),

– Adrianna Nowakowska (2LOG).

Finalistom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym kształceniu, pozostając z nadzieją na kontynuację konkursu w nowym roku szkolnym!

W ramach projektu w naszej szkole został zorganizowany konkurs na plakat o Powstaniu Wielkopolskim, również pod hasłem „Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej”.

Jury w składzie – Magdalena Śliwińska (nauczyciel bibliotekarz), Aleksandra Gołdych (nauczycielka historii) i Piotr Rosiak (nauczyciel historii) – I miejsce przyznało Adriannie Nowakowskiej (2LOG), II miejsce Pawłowi Okupskiemu (1TR), III m. Aleksandrze Owczarek (2TRP), natomiast wyróżnienia przypadły w udziale Julicie Stanisławskiej (2TRP) i Wiktorii Michalskiej (2TSP).

Wręczenie dyplomów i nagród już wkrótce!

Flaga