Z życia biblioteki…

biblio

Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej. Z pewnością każdy znajdzie tu książki, które go zainteresują i pochłoną do reszty. Zachęcamy również do licznego udziału w akcjach czytelniczych   i konkursach organizowanych przez bibliotekę. Informacje znajdziecie na stronie szkoły.

Nasza biblioteka składa się z dwóch działów:

1) WYPOŻYCZALNI (z której możesz wypożyczać książki do domu)

Oprócz lektur i książek przydatnych w nauce, posiadamy również nowości beletrystyczne o różnej tematyce, literaturę psychologiczną, pedagogiczną;

2) CZYTELNI (z której zbiorów korzystamy na miejscu)

Zbiory czytelni to:

A) Księgozbiór podręczny,

czyli encyklopedie, słowniki, leksykony, informatory, atlasy, albumy, dokumenty oświatowe, Statut Szkoły, zbiory multimedialne;

B) Czasopisma,

Biblioteka prenumeruje czasopisma branżowe i edukacyjne dla młodzieży, które możesz wypożyczyć do domu. W czytelni znajdują się również stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu oraz drukarki przeznaczone do celów edukacyjnych.

Nasza biblioteka jest całkowicie skomputeryzowana, oferujemy czytelnikom nowoczesny system gromadzenia, wyszukiwania i udostępniania zbiorów.

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

poniedziałek – czwartek:  7.30 – 16.00