Projekt „ Współczesny patriotyzm”

Zajęcia warsztatowe w dniu 09.11.2021 r. w klasach I TAL i III LOP oraz prace porządkowe w  przyszkolnym parku zostały zorganizowane w ramach projektu pod hasłem „Współczesny patriotyzm”. Celem przedsięwzięcia było uczczenie Święta Niepodległości i zaangażowanie uczniów do pracy na rzecz szkoły.

Młodzież aktywnie uczestniczyła w warsztatach historyczno- humanistycznych i poszukiwała odpowiedzi na pytania: Czym jest patriotyzm? Czy dziś jest on ważny? Czy jestem patriotą? Rozmowa na temat treści współczesnego patriotyzmu skłoniła uczniów także do refleksji nad znaczeniem małej ojczyzny w codziennym życiu. Młodzi ludzie chętnie dzielili się pomysłami na odnotowanie swojej obecności w szkolnej i lokalnej wspólnocie.

Organizatorzy: Krystyna Gajewska, Anetta Janc, Urszula Jędrzejewska- Kamińska, Andrzej Midor