Dzieci rodzą się ze skrzydłami,

Nauczyciele pozwalają im je rozwinąć”

Rok szkolny 2022/2023 w ZSEU w Żychlinie został zainaugurowany przez Panią Dyrektor, Annę Matczak- Gaj. Witając 271 uczniów klas pierwszych, przedstawiła niekwestionowane atuty szkoły. Nie zabrakło także ciepłych słów skierowanych pod adresem maturzystów, którzy rozpoczęli ostatni rok edukacji. Uroczystość dla klas I i II poprowadzili nauczyciele, p. Magdalena Baranek, kierownik internatu oraz p. Piotr Rosiak, nauczyciel historii i etyki. W rolę konferansjerów podczas apelu dla klas III i IV oraz Branżowej Szkoły II Stopnia wcielili się uczniowie, Pola Pyzdrowska z klasy 4TŻP oraz Hubert Witkowski z klasy 4THG.

Minutą ciszy uczczono 83. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Pan Szymon Ludwin, nauczyciel języka angielskiego, dokonał przejmującej interpretacji głosowej wiersza Władysława Broniewskiego „Żołnierz polski”. Święto szkoły uświetnił występ wokalny Pauliny Banaszak, uczennicy klasy IV TŻP.

O oprawę dźwiękową zadbał p. Krzysztof Wolski, nauczyciel informatyki. Piękną scenografię zawdzięczaliśmy p. Magdalenie Śliwińskiej oraz p. Ewie Wilczewskiej. Autorką scenariusza była polonistka, p. Ewa Pietrzak.

Niepowtarzalna atmosfera dzisiejszej uroczystości została utrwalona na zdjęciach, które wykonał prawdziwy pasjonat fotografii, p. Andrzej Midor, nauczyciel przedmiotów zawodowych. Inaugurację roku szkolnego 2022/2023 zakończyły spotkania uczniów z wychowawcami klas.