Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone 22 kwietnia. Każdego roku uczniowie naszej szkoły aktywnie włączają się w  jego obchody, aby pokazać jak ważne jest dbanie o naszą planetę.  W tym dniu uczniowie podczas wykładu dowiedzieli się o przyczynach i  skutkach globalnego ocieplenia, brali udział w quizie dotyczącym faktów i mitów zmian klimatycznych, a także oglądali wystawy przygotowane przez uczniów: „Ślad wodny produktów”, „Czas rozkładu śmieci na składowiskach komunalnych” oraz „Zasady segregacji odpadów”. Odbył się również konkurs wiedzy z zakresu ochrony środowiska, a jego laureatom zostały wręczone nagrody.

Wielkie gratulacje oraz wielkie podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w przygotowanie szkolnych obchodów.

Laureaci konkursu:

I miejsce: Szymon Posiłek i Adam Krupczyk