SPOTKANIE AUTORSKIE Z WIOLETTĄ ARLETA JAWORSKĄ

W piątkowe przedpołudnie (21.10) w Sali chopinowskiej młodzież klas : IV LOP, II THE, II TŻ oraz III TŻ miała okazję spotkać się z niezwykłym gościem w osobie Wioletty Arlety Jaworskiej- konińskiej poetki, autorki  nagradzanej  w konkursach lokalnych i ogólnopolskich, stypendystki ZAiKS-u. W ostatnim czasie ukazały się dwa tomiki wierszy jaj autorstwa „insomnia. podżebrze” oraz „Na wstecznym”.

Punktem wyjścia do dywagacji na temat twórczości poetki stało się pytanie: co jest ważniejsze: talent czy ciężka praca i budowanie warsztatu. Większość osób uczestniczących w wydarzeniu zetknęła się z twórczością Wioletty Jaworskiej po raz pierwszy. Dla wielu  symboliczne treści zawarte w utworach były nieodgadnioną zagadką zarezerwowaną tylko dla wtajemniczonych w tajniki poezji.

Spotkanie pokazało jednak, że uczniowie są żywo zainteresowani tym, o czym mówił nasz gość. A Wioletta Jaworska poruszyła wiele ciekawych tematów dotyczących życia prywatnego, którego ślady i liczne nawiązania znajdujemy w jej twórczości. Były też wskazówki  jak wygląda proces twórczy, bo przecież w każdym z nas tkwią jakieś ukryte talenty, które muszą jedynie ujrzeć światło dzienne.

W drugiej części spotkania młodzież naszej szkoły włączyła się do zabaw językowych, których efekty doceniła sama poetka deklarując, że z przyjemnością wykorzysta niektóre pomysły przy okazji kolejnych spotkań.

W trakcie wydarzenia można było również posłuchać minirecitalu Wojtka Olińskiego, który jak zwykle wykazał się niezwykłym talentem i ogromną wrażliwością muzyczną.

Na koniec były oczywiście kwiaty, moc uśmiechów i zapowiedź kolejnego spotkania, bo przecież nie sposób wyczerpać tematów w przypadku spotkań  z ludźmi, którzy dzięki swojej  pasji kreują nową, intrygującą rzeczywistość.

Szczególne podziękowania należą się w tym miejscu panu Andrzejowi Midorowi, który kolejny raz udowodnił, że jest prawdziwym mistrzem w swojej dziedzinie i który z kolei dzięki swojemu talentowi i życiowej pasji potrafi uchwycić w kadrze tak wiele wzruszających momentów.

poczta.nazwa.jpg