Dnia 1 grudnia uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia AIDS organizowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologicznej w Koninie. Spotkanie dla uczniów ZSEU w Żychlinie poprowadziły przedstawicielki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej p.Aneta Moralewska-Bembenek oraz p. Alina Kozioł, uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych faktów na temat HIV oraz AIDS. Kilkoro uczniów z każdej klasy wzięło udział w quizie na temat kwestii związanych z HIV i AIDS. Uczniowskie zmagania wygrała klasa 2TS.Gratulujemy !

Ogłoszone zostały również, wyniki konkursu „Nie daj szansy AIDS”.

Pierwsze miejsce zajął uczeń Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie.

Drugie miejsce zajął Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie.

Trzecie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Julita Stanisławska.

Wyróżnienie otrzymała również uczennica naszej szkoły Aleksandra Owczarek.

Podczas apelu mieliśmy przyjemność gościć przedstawicielki Urzędu Miejskiego w Koninie Panią Elżbietę Woźniak oraz Urszulę Smolarz.

Spotkanie umilił występ członka Szkolnego Chóru: Szymon Derengowski z klasy 1TŻ.