• Czcionka:
 • A
 • A+
 • A++
 • ikona resetu interlinii
 • ikona większej interlinii+
 • Kontrast:
 • ikona włączania kontrastu
 • ikona wyłączania kontrastu
 • Mapa strony:
 • ikona mapa strony 
 • Facebook :
 • 800px Facebook f logo 2019

Uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie od 8.04. do 26.04. 2024 r. realizowali 3-tygodniowy staż w Walencji z projektu Europejskie standardy kształcenia zawodowego” w ramach programu ERASMUS+.

Podsumowanie pobytu oczami uczniów.

Podczas naszego stażu w Walencji w ramach programu Erasmus+ mieliśmy niepowtarzalną okazję zgłębić praktyczne aspekty pracy w branży logistycznej i spedycyjnej. Mimo krótkiego czasu, który spędziliśmy tutaj, zdobyliśmy cenne doświadczenie, które poszerzyło nasze horyzonty zawodowe i osobiste. W trakcie stażu mieliśmy okazję uczestniczyć w różnorodnych zadaniach związanych z organizacją transportu, również morskiego, obsługą międzynarodowego klienta, zarządzaniem magazynem oraz dokumentacją przewozową. Praca w dynamicznym środowisku spedycyjnym pozwoliła nam na rozwój umiejętności związanych z planowaniem, koordynacją i rozwiązywaniem problemów w czasie rzeczywistym. Niezwykle cenne było również poznanie nowych kultur i sposobów pracy, które różnią się od tych, z którymi mieliśmy do czynienia w Polsce. Integracja z międzynarodowym zespołem oraz obcowanie z różnorodnością kulturową nauczyły nas elastyczności, otwartości oraz umiejętności efektywnej komunikacji. Jesteśmy głęboko wdzięczni naszym mentorom i opiekunom za cierpliwość, profesjonalne wsparcie oraz możliwość aktywnego uczestnictwa w codziennych obowiązkach. Ich wiedza i doświadczenie przyczyniły się znacząco do naszego rozwoju zawodowego i osobistego.

Podsumowując, nasz pobyt był nie tylko okazją do zdobycia praktycznych umiejętności w branży logistycznej, ale również niezapomnianym doświadczeniem kulturowym i osobistym. Na długo pozostanie w naszej pamięci i wpłynie pozytywnie na naszą przyszłą karierę zawodową. Dziękujemy programowi Erasmus+ za tę niezwykłą możliwość.

Nauczyciele, którzy opiekowali się młodzieżą p. Jolanta Knapkiewicz i Elżbieta Sell, również dobrze oceniają pobyt. Należy dodać, że partnerem przyjmującym była firma EducaProjects z Walencji, której właścicielem jest Karolina Krzesińska z Konina. Wsparcie i zaangażowanie partnera w organizację stażu sprawiły, że cały proces przebiegał płynnie i efektywnie. Podczas stażu młodzież miała okazję pogłębić swoje umiejętności językowe i kulturowe poprzez różnorodne doświadczenia i atrakcje dostępne w tym pięknym mieście. Podziwiali bogate dziedzictwo architektoniczne miasta, malownicze uliczki i zabytkowe budynki oraz degustowali lokalne przysmaki. Uczestniczyli w wycieczce do El Palmar – wioski rybackiej położonej na terenie Parku Przyrody Albufera, w której uprawia się ryż oraz odbyli rejs podwodną rzeką w jaskiniach San Jose.

Powyższe doświadczenia pomogły młodzieży poszerzyć swoją wiedzę o hiszpańskiej kulturze i historii, oraz umożliwiły im rozwój umiejętności komunikacyjnych i otwartości na różnorodność kulturową. Staż w Walencji był okazją do zdobycia praktycznych umiejętności zawodowych, które  potwierdzają zdobyte certyfikaty: Europass Mobilność oraz certyfikat potwierdzający odbycie stażu, wystawiony przez EducaProjects.  

 

 

 

facebook

youtube

instagram
274225865 4983986018324116 7077637840486135471 n